Kia 27 bin aracını geri çağırdı!

Kia, hibrit motorlu modeli olan ve ülkemizde de satılan modeli olan Niro’nun elektrik sisteminde yangın çıkma olasılığından dolayı 27 binden fazla aracını geri çağırma kararı aldı. Araçlarda oluşabilecek sorunun güç rölesi düzeneğinden kaynakladığı ise gelen bilgiler arasında. Röle bağlantılarının geniş bir bağlantıya sahip olmamasından dolayı devrenin direnci artıyor ve bu da fazla ısı oluşmasına sebep oluyor. Birbirini tetikleyen durumlar sonucunda da yangın çıkma ihtimali artıyor.

kia-niro_eu-version-2017-1600-3f-kopya

Bu ısınma probleminden dolayı otomobil motor arızasına geçip, hareketini de durdurabiliyor. Sorunun çözümü içinse güç rölesi ısı artışından kaynaklı bir hasara sahipse tamamen değişecek, rölede böyle bir arıza yoksa da sadece düzenek değişecek.

kia-niro_eu-version-2017-1600-04-kopya

Markadan yapılan açıklamada belirlenen tarihlerde üretilen otomobillerin tamamı 27 bin adet. Bu sorunun olabileceği otomobil sayısı ise yüzde 1’den az.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir